pracuj - oferty pracy - giełda pracy - praca ogłoszenia - telepraca - szukam pracy - praca za granicą - wzory CV English versionEnglish

Szukaj pracownika Szukaj pracownika Szukaj pracy Szukaj pracy Rejestracja Rejestracja Moja strefa Mój jobber.pl Pomoc Pomoc

login: hasło:

    Praca         Oferty Biznesowe         Wynagrodzenia         Oferta Banków         Tanie Hotele         Aktualności         Baza Wiedzy
Szukaj pracy: ZAREJESTRUJ SIĘ jako niezależny konsultant
Jobber.pl \ Porady dla szukających pracy
Rynek pracy osób niewidomych i słabowidzących pomóż w realizacji projektu

Portal Jobber.pl ma przyjemność sprawować patronat medialny nad unikalnym projektem aktywizacji osób niewidomych na rynku pracy.

Projekt ma szeroki i niezwykle kompleksowy charakter, nikt dotąd nie szkolił w ten sposób ludzi niewidomych, nie poszukiwał dla nich miejsc pracy, nie walczył ze stereotypami, nie ułatwiał studiowania. W ramach projektu prowadzone są już od lipca szkolenia komputerowe (odbywają się w naszej siedzibie w najnowocześniejszej w Krakowie pracowni informatycznej dla niewidomych) w oparciu o nowoczesną metodykę nie stosowaną jeszcze w Polsce, zajęcia interpersonalne, motywacyjne, treningi psychologiczne, innowacyjne zajęcia z samoobrony z wykorzystaniem zasad wschodnich sztuk walki. Prowadząca projekt Fundacja nawiąże także współpracę z pracodawcami, będzie ich uświadamiać i zwalczać stereotypy. Planowane są również badania statystyczne populacji niewidomych, inicjatywę legislacyjną w zakresie prawa autorskiego oraz wiele innych przedsięwzięć. Jak dotąd nie było jeszcze w Polsce tak kompleksowego projektu, który zmienia życie 60 niewidomych i słabowidzących, oraz stanowi szansę na gruntowne zmiany na całym rynku pracy.

Wszystko to, aby uczynić życie osób niewidomych dużo prostszym i przyjemniejszym. Wszyscy liczymy na to, że w przyszłości nie tylko nauka i praca będzie domeną wsparcia osób niepełnosprawnych, ale również pojawią się narzędzia wspierające ich potrzeby w zakresie rozrywki. Kto wie, może już za parę lat zasady gry w pokera będą równie proste do poznania zarówno dla osób pełnosprawnych, jak i niewidomych.
EQUAL - Partnerstwo Na Rzecz Zwiększenia Dostępności Rynku Pracy Dla Osób Niewidomych

Nowe szanse dla niewidomych
Według danych PZN w Polsce zarejestrowanych jest obecnie ponad 80 tysięcy osób niewidomych, jednak szacuje się, że ok. 1/4 osób z uszkodzeniem wzroku w ogóle nie figuruje w statystykach.

Otworzyć rynek pracy
Według statystyk jedynie 5% polskich przedsiębiorców deklaruje chęć zatrudniania osób niepełnosprawnych w swoich firmach.

Zaufać sobie
Ciemne pomieszczenia, zawiązane oczy, nieznana przestrzeń - podstawą staje się w takich warunkach zmysł dotyku i bliski kontakt z agresorem.


Strona główna | Szukaj pracownika | Szukaj pracy | Rejestracja | Moja strefa | Kontakt | O nas | Reklama | Pomoc
Copyright © 2004 - 2018 Skilled Software, All Rights Reserved praca :: ogłoszenia :: oferty pracy | polityka prywatności | do górydo góry